False rails, width 3 metres, will be in place from 1600 metres to the winning post.
1. star contender Plate (rated 0-25) 1400M: 1.30 pm
1. Miss Marvellous (Nityanand) 60 N Rajesh 1
2. Brave And Bold (Md Khan) 59 Shiva Kumar 6
3. Another Voice (Sharat K) 58.5 Christopher 2
4. Bonzini (Narayana Gowda) 58.5 Md Akbar 8
5. Manthara (Babu Rao) 57 T Bernard 7
6. Amazing Colour (Warren S) 56 P Mani 3
7. Attaturk (Sharat K) 53.5 Afsar Khan 5
8. Sequana (Mahesh) 52.5 Ashhad Asbar 4
Another Voice 1; Sequana 2; Brave And Bold 3.
2. dn hosali memorial cup (div Ii) (rated 20-45) 1400M: 2.00 pm
1. The Last Fling (Dominic) 60 PS Chouhan 4
2. Hackett (Amit Caddy) 59.5 Vivek 9
3. Samajdaar (Nityanand) 59.5 N Rajesh 6
4. Youre A Star (Pradeep) 59.5 T Bernard 3
5. Not not Seven (Britto) 59 Bharath 8
6. Sweet Angel (Mahesh) 59 Ashhad Asbar 5
7. Fantastic Strike (Ganapathy) 58.5 AM Tograllu 2
8. Frame Partner (Sharat K) 58.5 Christopher 7
9. Brabus Speed (Sharat K) 57.5 Krishnan 1
The Last Fling 1; Fantastic Strike 2; Frame Partner 3.
3. dn hosali memorial cup (div I) (rated 20-45) 1400M: 2.30 pm
1. Sound Bet (Amit Caddy) 62 Vivek 7
2. Top Secret (Neil Darashah) 60 L Stephane 2
3. Windsor Knight (Ganapathy) 57.5 Gallagher 1
4. Gurujosh (Md Khan) 56 Afsar Khan 9
5. Jack O Lantern (Dominic) 54 Krishnan 6
6. Living Legend (Sharat K) 54 Christopher 3
7. Delta Delight (Puttanna) 53.5 Ashok Kumar 8
8. Final Velocity (Inayathulla) 53 Nausad Alam 5
9. Salsa Touch (Prithviraj) 53 Kiran Rai 4
Top Secret 1; Windsroro Knight 2; Delta Delight 3.
4. squanderer trophy (terms) 1100M: 3.00 pm
1. Grey Matter (Dhariwal) 56 Neeraj Rawal 5
2. Own Empire (Ganapathy) 56 Gallagher 6
3. Raaga (Tharun T) 56 PS Chouhan 3
4. Shourya (Babu Rao) 56 Christopher 7
5. Style Of Signature (Tharun T) 56 Mallikrajun 11
6. Yourewindsofchange (Pradeep) 56 T Bernard 9
7. Bavaria (Dhariwal) 54.5 Vinod Shinde 8
8. Eastern Summit (Mahesh) 54.5 Ashhad Asbar 4
9. Marina Belle (Karan S) 54.5 M Ravi 1
10. Regal Hostess (Neil Darashah) 54.5 R Marshall 2
11. Sierra Girl (Manohar) 54.5 Ashok Kumar 10
Own Empire 1; Raaga 2; Bavaria 3.
5. Ponawalla stud plate (Div I) (rated 60-85) 1400M: 3.30 pm
-. Lock And Load (I Ghatala) 60 -- -
2. Caspian Sea (Byramji) 58.5 AR Pradeep 8
3. Deep Blue Sky (S Narredu) 57 Appu 1
4. Gazaki (D Byramji) 57 PS Chouhan 2
5. Camorra (S Attaollahi) 56.5 R Vaibhav 4
6. Sweet Surrender (Nityanand) 56.5 N Rajesh 3
7. Six Shooter (Sharat K) 56 Afsar Khan 6
8. Sunstone (I Ghatala) 55.5 Suraj Narredu 5
9. Atlas Power (Sharat K) 55 Md Ghous 7
Sunstone 1; Gazaki 2; Camorra 3.
6. nanoli stud bangalore summer million (Grade III) (terms) 1600M: 4.00 pm
1. Shaka Zulu (Eshwer) 57 Srinath 8
2. St Catz (N Cama) 55.5 Neeraj Rawal 7
3. Migrolino (Dhariwal) 54 PS Chouhan 2
4. Ridgeway (A Mangalorkar) 54 Suraj Narredu 3
5. Veyron (Dhariwal) 54 Gallagher 1
6. Violent Storm (Dominic) 54 Christopher 6
7. In The Spotlight (Padmanabhan) 52.5 Appu 9
8. Loveatfirstsight (Padmanabhan) 52.5 A Sandesh 5
9. Skyscraper (Neil Darashah) 52.5 R Marshall 4
St Catz 1; Ridgeway 2; Shaka Zulu 3.
7. col rajkumar c desraj urs memorial cup (rated 40-65) 1200M: 4.30 pm
1. Balas Glory (Prithviraj) 62.5 Kiran Rai 9
2. Recharged (Sharat K) 57.5 Ramesh Kumar 12
3. Flame Back (Neil Darashah) 57 Prabhakaran 10
4. Shivalik Prince (Padmanabhan) 56 S John 6
5. Chul Bul Pandy (I Ghatala) 55.5 B Paswan 5
6. Secret Punch (Sirajuddin) 55 Suraj Narredu 7
7. Stringsofmyheart (IA Sait) 55 Srinath 2
8. Crown Rule (Shroff) 54.5 R Marshall 3
9. The Contender (Tharun T) 54.5 Irvan Singh 11
10. Adonis (Dhariwal) 54 Nausad Alam 4
11. Prashastha (Babu Rao) 53.5 AR Pradeep 1
12. Rappadan Glory (Nityanand) 50 Appu 8
Stringsofmyheart 1; Secret Punch 2; Shivalik Prince 3.
8. poonawalla stud plate (Div Ii) (rated 60-85) 1400M: 5.00 pm
1. Gluteus Maximus (D Byramji) 60 PS Chouhan 2
2. Fiorucci (I Ghatala) 59 Suraj Narredu 9
3. Brigade’s Pride (Warren S) 58 A Qureshi 10
4. Ice Mint (Sharat K) 58 Christopher 8
5. Illustrious (IA Sait) 58 A Sandesh 6
6. Mr Ambassador (Lokanath) 58 Nausad Alam 5
7. Crown Vision (Mahesh) 57.5 Ashhad Asbar 1
8. Golden Quest (Ganapathy) 57 Gallagher 4
9. Strategic Change (Padmanabhan) 56 Appu 3
10. Lester (Puttanna_ 55.5 Jagadeesh 7
Gluteus Maximus 1; Fiorucci 2; Golden Quest 3.
9. allied forces Plate (rated 20-45) 1200M: 5.30 pm
1. One Cool Cat (Neil Darashah) 60.5 Prabhakaran 5
2. Trillion Win (Amit Caddy) 60 VR de Sousa 8
3. Sky Rider (A Mangalorkar) 59.5 Suraj Narredu 2
4. Hamsafar (Dhariwal) 58.5 R Vaibhav 1
5. Divine Touch (Nityanand) 55 N Rajesh 12
6. Ceasaria (Sharat K) 54.5 S Mubarak 11
7. Royal Artist (Pradeep) 54.5 P Mani 3
8. Steel King (Padmanabhan) 54 A Sandesh 4
9. Brigade’s Passion (Warren S) 53.5 Gautam Raj 7
10. Inspirator (Inayathulla) 53.5 Vivek 6
11. Spring Beauty (Prithviraj) 53.5 Christopher 10
12. Stud Muffin (Narayana Gowda) 53 R Marshall 9
Spring Beauty 1; Sky Rider 2; Steel King 3.
Day’s Best: St Catz.
Double: The Last Fling and Gluteus Maximus.
Jackpot: 5, 6, 7, 8, 9.Mini-jackpot: 3, 5, 7, 9. I treble: 2, 4, 5. II treble: 6, 7, 8. Exacta pool: 4, 7, 8, 9.