Anirudh claims 100 freestyle title; Chandana sparkles

Rayas clocked 1:00.03 to emerge winner, while Ashwin Gopi and Karan Sanjeev finished second and third respectively.

Results:
Boys: Group I: 100Y freestyle: Anirudh Rayas 1; Ashwin Gopi 2; Karan Sanjeev 3. T: 1:00.03. 50Y butterfly: Naveen Chandan 1; Hemanth R 2; Akshay Keerthi 3. T: 29.75S. 50Y backstroke: Hemanth R 1; Akash S 2; Amith Raj 3. T: 32.90S.
50Y breaststroke: Amith Raj BN 1; Prayaag R Katta 2; Akshay Keerthi 3. T: 32.84S. 50Y freestyle: Akshay Keerthi 1; Anirudh H Rayas 2; Karan Sanjeev 3. T: 26.56S. 200Y individual medley: Hemanth R 1; Amith Raj BN 2; Ashwin Gopi 3. T: 2:34.44.  Group II: 100Y freestyle: Gaurav S 1; Rahul PB 2; Siddharth Patil 3. T: 1:02.38. 50Y butterfly: Rohil G 1; Shayan Akram 2; Paramveer MR 3. T: 30.84S.
50Y backstroke: Likhith Bhonsle 1; Rishabh Johann Kamath 2; Shayan Akram 3. T: 34.54S. 50Y breaststroke: Rahul PB 1; Gaurav S 2; Suraj Ajjampur 3. T: 35.66S.  50Y freestyle: Rohil G 1; Siddharth Patil 2; Rishabh Johann Kamath 3. T: 27.47S. 200Y individual medley: Gaurav S 1; Rohil G 2; Rahul PB 3. T: 2:34.63. Group III: 100Y freestyle: Hemanth B 1; Shreyas S 2; Arnav Divakar 3. T: 1:04.62. 50Y butterfly: Nithin Bagal 1; Anirudh Haritas Murali 2; Shashi Kiran SM 3. T: 32.66S. 50Y backstroke: Sunag YK 1; Arnav Divaker 2; Vrishabh M Patil 3. T: 36.56S. 50Y breaststroke: Ahan Andre Kamath 1; Pruthvik DS 2; Sri Kumaran Umapathy 3. T: 38.50S.
50Y freestyle: Nithin Bagal 1; Hemanth B 2; Ahan Andre Kamath 3. T: 29.03S. 100Y individual medley: Ahan Andre Kamath 1; Hemanth B 2; Anirudh Haritas Murali 3. T: 1:13.13. Group IV: 50Y backstroke: Vaishnav Rao 1; Anirudh Jagdish 2; Prithvi Shreshi 3. T: 38.97S. 50Y butterfly: Mohammed Ismail 1; Vikram Gowda 2; Vaishnav V Rao 3. T: 35.25. 50Y breastroke: Suraj HM 1; Nandan NP 2; Mohammed Ismail 3. T: 39.66S. 50Y freestyle: Vikram Gowda 1; Anirudh Jagaadish 2; Suraj HM 3. T: 32.40S. 100Y individual medley: Mohammed Ismail 1; Vikram Gowda 2; Vaishnav V Rao 3. T: 1:19.37. Group V: 50Y freestyle: Raj Vinayak 1; Jithendra V 2; Nithesh Kumar 3. T: 33.75S. 25Y backstroke: Raj Vinayak 1; Harshavardhan 2; Jithendra V 3. T: 17.88S. 25Y butterfly: Jithendra V 1; Prahladh NC 2; Nithesh Kumar 3. T: 15.75S. 25Y breaststroke: Harshvardhan SN 1; Likhith Abhinav 2; Sathvik DS 3. T: 19.72S. 50Y freestyle: Raj Vinayak R 1; Likhith Abhinav 2; Vaibhav R 3. T: 14.46.
Girls: Group I: 100Y freestyle: Chandana H 1; Ruqsaar Sumran 2; Akhila Vishwanath. T: 1:14.18. 50Y butterfly: Chandana H 1; Mahika P 2; Swasthika S 3; T: 37.22S.  50Y backstroke: Chandana H 1; Pooja Kommi 2; Swasthika S 3; T: 40.97S.
50Y breaststroke: Pooja Kommi 1; Akhila Vishwanath 2; Neha Hebbale 3; T: 56.35S.
50Y freestyle: Swasthika S 1; Pooja Kommi 2; Ruqsaar Sumran 3; T: 37.25S
200Y Individual medley: Ruqsaar Sumran 3:50.00 1. Group II: 100Y freestyle: Sitara Herur 1; Inchara P 2; Muskaan Chauhan 3; T: 1:09.81. 50Y butterfly: Inchara P 1; Sitara Herur 2; Megha Basavaraju 3; T: 36.19S. 50Y backstroke: Anagha S 1; Muskaan Chauhan 2; Sheetal Prakash 3; T: 36.25S. 50Y breaststroke: Navya Manjunath 1; Nammi Navya Theja 2; Megha Basavaraju 3; T: 39.41S.  50Y freestyle: Navya Manjunath 1; Sheetal Prakash 2; Muskaan Chauhan 3; T: 32.09S. 200Y Individual medley: Navya Manjunath 1; Sheetal Prakash 2; Inchara P 3; T: 2:52.56.  Group III: 100Y freestyle: Soundarya 1; Riddhi Bohra 2; Arpitha J 3; T: 1:06.69. 50Y butterfly: Rhia Singh 1; Kankana Bhinde 2; Arpitha J 3; T: 33.75S.
50Y backtstroke: Vishaka J 1; Soundarya Suresh 2; Sahana A Kumari 3; T: 35.93.
50Y breaststroke: Rhia Singh 1; Riddhi Bohra 2; Kankana R Bhinde 3; T: 38.53.
50Y freestyle: Jhanti Rajesh 1; Archita Khadka 2; Sheetal Ramesh 3; T: 31.44.
100Y Individual medley: Rhia Singh 1; Vishaka J 2; Kankana Bhinde 3; T: 1:15.41. Group IV: 50Y backstroke: Sushma Bharadwaj 1; Nandini S 2; Bavana A.B 3; T: 41.12S. 50Y butterfly: Lisha PB 1; Harshitha J 2; Sushma Bharadwaj 3; T: 35.72S.  50Y breaststroke: Lisha PB 1; Nandini SS 43.28; Jahnavi Keerthi 3; T: 41.88S. 50Y freestyle: Harshitha J 1; Nandini SS 2; Mansi Ravi 3; T: 33.10S.
100Y Individual medley: Lisha PB 1; Harshitha J 2; Mansi Ravi 3; T: 1:20.94.
Group V: 50Y freestyle: Poojitha Murthy 1; Suvana Baskar 2; Saachi G 3; T: 5.94S.
25Y backstroke: Suvana Baskar 1; Poojitha Murthy 2; Riddhi Juyal 3; T: 19.13.
25Y butterfly: Saachi G 1; Bhavana R 2; Riddhi Juyal 3; T: 17.78S.
50Y breaststroke: Bhavana R 1; Khushi Dhinesh 2; Riddhi Juyal 3; T: 20.97S.
25Y freestyle: Poojitha Murthy 1; Suvana Baskar 2; Bhavana R 3; T: 15.40S.
(Note: Y indicates Yards).
Best swimmer awards: Boys: Group I: Hemanth R;
Group II: Gaurav S; Group III: Ahan Andre Kamath; Group IV: Mohammed Ismail; Group V: Raj Vinayak.
Girls: Group I: Ruksaar Sumran; Group II: Navya Manjunath; Group III: Rhia Singh; Group IV: Lisha PB; Group V; Poojitha G Murthy.

DH Newsletter Privacy Policy Get the top news in your inbox
GET IT
Comments (+)