Si Como No fancied to clinch opening day's Mumbai feature

 1. Honeyday 59 Shailesh 6; 2. Maverick 59 Shammim Khan 2; 3. Romp Home 59 H Rathod 7; 4. Magical Mantra 56.5 Belose 5; 5. Ashwa Prahar 56 Dashrath S 1; 6. Shaktiman 56 Z Sayyed 4; 7. Dancing Queen 55.5 T Atul 8; 8. The First Lady 55 Appu 3.

The First Lady 1; Romp Home 2.
2. Rosmini Plate (terms) 1000M, 2.00 pm: 1. Alchemist 55 Z Sayyed 6; 2. Star Of Roses 55 James Doyle 4; 3. Starry Ocean 55 M Fenton 5; 4. Titleist 55 A Nicholls 1; 5. Ocean Clipper 53.5 I Chisty 3; 6. Ocean Storm 53.5 Ashish 2.
Ocean Clipper 1; Star Of Roses 2.
3. Gateway OF India Plate (Div I) (Cl V, rated 1-26) -- 1200M, 2.30 pm: 1. Oh Calcutta 59.5 Srinath 8; 2. Dancing Money 59 Shammim Khan 11; 3. Glorious Miss 59 A Nicholls 12; 4. Step By Step 59 Appu 1; 5. Firey Future 58 CS Jodha 6; 6. Gold Biscuit 58 Biramne 5; 7. Untouched 58 V Jodha 3; 8. Itspearlofracing 56.5 Chandrakant 9; 9. Gypsy Queen 56 T Atul 10; 10. Nuncio 56 SP Ranjane 7; 11. Star Blaze 56 J Pradeep 13; 12. Arabian Power 55.5 R Shelar 2; 13. Sea Angel 55.5 I Chisty 4.

Oh Calcutta 1; Sea Angel 2.
4. Sir Rahimtoola Chinoy Trophy (Cl II, rated 60-86) -- 1600M, 3.00 pm: 1. Tsesebe 62 D Akkshay 6; 2. Sea Ruler 58 M Fenton 7; 3. Go Guzzi Go 54 Srinath 5; 4. Forbes List 53 RP Cleary 1; 5. The Giant 51 Appu 3; 6. Thanda 50 M Kharadi 4; 7. Telstar 49.5 Dashrath S 2.

Sea Ruler 1; Telstar 2.
5. A Campbell Trophy (Div II) (Cl IV, rated 20-46) -- 1400M, 3.30 pm: 1. Tearaway 59 M Roushan 7; 2. Always 58.5 M Narredu 2; 3. Chak De 57 Biramne 4; 4. Itspiritofracing 57 Chandrakant 8; 5. Shodaan 57 R Shelar 3; Born Destiny 56.5 T Atul 11; 7. Wings Of Angels 56.5 A Sandesh 1; 8. Paris Hilton 56 I Pardeshi 9; 9. Tattenhoe 55.5 J Chinoy 6; 10. Any Time Money 54.5 SP Ranjane 5; 11. Red Cloud 54.5 DK Ashish 10.

Always 1; Red Cloud 2.
6. Rwitc.com Trophy (terms) -- 1400M, 4.00 pm: 1. Apache Indian 56 J Chinoy 8; 2. Autocrat 56 Dashrath S 11; 3. Dhrupad 56 Shailesh 7; 4. Green Signal 56 J Pradeep 6; 5. Rio Del Ray 56 M Narredu 9; 6. Sea Warrior 56 M Fenton 3; 7. Tzigane 56 M Kharadi 4; 8. Peregrine Falcon 54.5 Srinath 1; 9. River Rule 54.5 James Doyle 5; 10. Si Como No 54.5 McCullagh 2; 11. Sine Qua Non 54.5 Neeraj Rawal 10.
Si Como No 1; Sine Qua Non 2.

7. A Campbell Trophy (Div I) (Cl IV, rated 20-46) -- 1400M, 4.30 pm: 1. Alaska 60 Z Sayyed 9; 2. Socaroro 58 M Roushan 3; 3. Arabian Champ 57.5 L Prashant 11; 4. Top Action 57.5 RP Cleary 6; 5. Arbudh 56.5 Shailesh 8; 6. Musical Rhythm 56.5 M Narredu 10; 7. Eagle Mountain 56 J Chinoy 2; 8. Free Spirit 56 R Shelar 7; 9. Solid Rock 56 Dashrath S 5; 10. Game Of Power 54.5 A Sandesh 1; 11. Onus Probandi 52.5 A Nicholls 4.

Alaska 1; Eagle Mountain 2.
8. Secret Star Plate (Cl III, rated 40-66) -- 1200M, 5.00 pm: 1. Classic Star 61 J Pradeep 14; 2. Flames Of Fire 58 SP Ranjane 6; 3. Highland Bounty 57.5 DK Ashish 11; 4. Kapathos 57.5 M Narredu 8; 5. Red Dragon 57.5 Srinath 10; Arabian Pride 57 Z Sayyed 1; 7. River Blitz 56.5 M Fenton 13; 8. Flaming Arrow 54 McCullagh 5; 9. Sepia Tone 53.5 Kavraj S 4; 10. Tudor Regent 53.5 A Nicholls 3; 11. Blazing Speed 53 V Jodha 12; 12. Encouragement 53 Shailesh 7; 13. Fiery Fox 53 CS Jodha 9; 14. Walking Tall 53 Dashrath S 2; 15. Bonny Light 52 M Roushan 15.
Rade Dragon 1; River Blitz 2.

9. Gateway Of India Plate (Div II) (Cl V, rated 1-26) 1200M, 5.30 pm: Hickory 59 M Narredu 12; 2. Bemisaal 58.5 A Nicholls 7; 3. Prime Time 58 Srinath 3; 4. Tommy Carmichael 55.5 Biramne 9; 5. Seen It All 55 SP Ranjane 6; 6. Ballad Of Glory 54 V Jodha 10; 7. Gimme Hope 54 J Pradeep 11; 8. Surmount 53.5 P Sandeep 1; 9. Brave Gun 53 T Atul 5; 10. The Right Man 51.5 I Pardeshi 2; 11. Viceroy 51.5 DK Ashish 8; 12. Winning Treat 50 J Chinoy 4.

Bemisaal 1; Hickory 2.
Day’s best: Sea Ruler. Double: Ocean Clipper and Always. I jackpot: 2, 3, 4, 5, 6. II jackpot: 5, 6, 7, 8, 9. Mini-jackpot: 6, 7, 8, 9. I treble: 3, 4, 5. II treble: 6, 7, 8. III treble: 7, 8, 9. Exacta pool: 6, 8.

Liked the story?

  • 0

    Happy
  • 0

    Amused
  • 0

    Sad
  • 0

    Frustrated
  • 0

    Angry