Beatrice for main event


1. Brindavan Garden Plate (Cl IV, rated 20-46) -- 1600M, 2.00 pm: 1. Blue Lagoon 59 DK Ashish 2; 2. Young Anna 57 Pradeep Kumar 4; 3. Assertive 56.5 AJ Nilesh 3; 4. Real Strong 56 Rajinder 1; 5. Miracle Maker 49 Jai Prakash 5.
Blue Lagoon 1; Real Strong 2.
2. Mysore Palace Plate (Cl V, rated 0-26) -- 1200M, 2.30 pm: 1. Gandha Raj 59 S Amjad K 1; 2. Nucleus 59 Naresh K 2; 3. Sangreal 58.5 Rajinder 5; 4. Barchetta 56.5 Shadab K 8; 5. Painted Boy 55 Suresh Kumar 6; 6. Avtaar 53 Ranjeet S 4; 7. Much Faster 52.5 Nazim 3; 8. Rainbow Shine 49.5 Jai Prakash 7.

Gandha Raj 1; Sangreal 2.
3. Chamundi Hill Plate (Div I) (Cl IV, rated 20-46) -- 1100M, 3.00 pm: 1. Game Of Talent 61 Gurpreet S 2; 2. Black Partridge 60 I Chisty 4; 3. Charg Away 57.5 Harkesh K 7; 4. Solitary Man 57.5 Suresh Kumar 5; -. Kings Power 55.5 - --; 6. Green Ribbon 53 Ramial 3; 7. Choice For Ever 52.5 Ranjeet S 1; 8. Ganga Jal 52.5 Arun Kumar 8; 9. Bismark 50 Nazim 6.

Black Partridge 1; Game Of Talent 2.
4. Chamundi Hill Plate (Div II) (rated 20-46) -- 1100M, 3.30 pm: 1. Global Spirit 60.5 Rajinder 5; 2. Gandiva 58 S Amjad K 7; 3. First N Impression 57.5 Naresh K 9; 4. Crossways 54.5 Suresh Kumar 8; 5. Bhoomi Putra 54 Sameer Khan 2; 6. Sam Aldo 53 Arun Kumar 1; 7. Elegant Fashion 52.5 Shadab K 3; 8. Katmai 52.5 DK Ashish 6; 9. Polish Beauty 49.5 Jai Prakash 4.

Katmai 1; Global Spirit 2.
5. Mysore Race Club Cup (Cl III, rated 40-66) -- 1400M, 4.00 pm: 1. Exotic Star 59 Irfan Ali 13; 2. King Of The Ring 59 I Chisty 7; 3. The Dukes 55.5 Pradeep Kumar 11; 4. Dazzling Flame 55 Dilip S 4; 5. Paladin 55 S Amjad K 9; 6. Real Scotch 55 Kaushal K 10; 7. Beatrice 54.5 Ranjeet S 1; 8. Kohinoor Empire 53.5 Gurpreet S 5; 9. Ashwa Prabha 52 Arun Kumar 8; 10. Ashwa Pallvi 51.5 Sameer Khan 3; 11. Subroos 51 AJ Nilesh 2; 12. Rapid Fire 50 Nazim 12; 13. Splendid Man 50 DK Ashish 6.
Beatrice 1; Exotic Star 2.

6. Tipu Sultan Plate (Cl V, rated 0-26) -- 1000M, 4.30 pm: 1. Star Sparkle 59.5 S Raza 9; 2. Queen Of Sun 57.5 Chand Mohd 4; 3. Real Speed 57.5 Rajinder 12; 4. Little Cut 56.5 Suresh Kumar 11; 5. Big Red 56 Faraz Waheed 10; 6. Ashwa Pragya 55 Sameer Khan 3; 7. Asma 55 Shadab K 8; 8. Beryl 54.5 S Amjad K 5; 9. Pommery 54.5 Ramlal 1; 10. Eni 54 Pradeep Kumar 6; 11. Beacon Light 51.5 Ranjeet S 7; 12. Heavenly Angel 49.5 Jai Prakash 2.

Real Speed 1; Big Red 2.
Day’s best: Real Speed. Double: Blue Lagoon and Black Partridge. Jackpot: 2, 3, 4, 5, 6.  Mini-jackpot: 3, 4, 5, 6.  Treble: 4, 5, 6.  Exacta pool: 5, 6

Liked the story?

  • 0

    Happy
  • 0

    Amused
  • 0

    Sad
  • 0

    Frustrated
  • 0

    Angry