Wild Coco fancied

Delhi Race Card

Wild Coco, to be ridden by S Kamble, is fancied to land the spoils in the Lala Bansidhar Gupta And Brij Mohan Gupta Memorial Million, the feature event of the races to be held here on Friday.

1. Ballo Plate (Cl V, rated 1-26) -- 1200M, 2.45 pm: 1. Chulbul 61 A Waheed 9; 2. Flashforward 59 S Amjad K 1; 3. Enter And Canter 58.5 K Sunny 5; 4. Fuel 57.5 R Saini 2; 5. Shiva’s Soldier 56.5 G Shekhawat 3; 6. Master Yunani 54.5 S Sreekant 6; 7. Wind 52.5 R Parvesh 4; 8. Royal Queen 50.5 V Jaiswal 7; 9. Illustrate 49 Narender K 8.

Flashforward 1; Shiva’s Soldier 2.
2. Dance Away Plate (terms) -- 1100M, 3.15 pm: 1. Blue Horse 55 Mohd Asif 3; 2. Gift 55 Pradeep K 10; 3. Iam Possible 55 Shadab K 4; 4. Nizbati Prince 55 Ramandeep S Bal 14; 5. Sang Bleu 55 Dilip S 1; 6. Sun Flag 55 Sandeep Rajput 13; 7. Wood Wood Park 55 S Sreekant 6; 8. Ashwa Sonika 53.5 R Parvesh 12; 9. Bhitski 53.5 Sameer K 11; 10. Inazuma 53.5 S Kamble 8; 11. Miss Norah 53.5 L Prashant 7; 12. Rock With Me 53.5 V Jaiswal 2; 13. Sweet Arrow 53.5 Nazim 9; 14. Winingismycupoftea 53.5 Gurpreet S 5.

Ashwa Sonika 1; Sun Flag 2.
3. Dashmesh And Hargovind Stud & Livestock Farm Cup (Cl IV, rated 20-46) -- 1100M, 3.45 pm: 1. Invisible Breathe 59.5 Nazim 4; 2. Master Stroke 59 Irfan Ali 13; 3. Seven Eight Six 56 Mohd Asif 2; 4. Punjab Mail 55 Gurpreet S 5; 5. Jazba 54.5 Shadab K 10; 6. Mystic Miracle 54.5 V Jaiswal 8; 7. Global Wind 54 A Waheed 11; 8. Golden 53 Dhanu Singh 12; 9. Master Sensation 53 Pradeep K 1; 10. Abdullah 52.5 R Parvesh 7; 11. Anarkali 52 K Sunny 3; 12. Social Climber 51.5 K Narender 6; 13. Chal Champion 51 Danish Ali 9.


Golden 1; Seven Eight Six 2.
4. Lala Bansidhar Gupta & Brij Mohan Gupta Memorial Million (terms) -- 1400M, 4.15 pm: 1. Master Novak 61 Irfan Ali 12; 2. Master Bale 57 S Amjad K 8; 3. Ruling Class 55.5 Mohd Asif 1; 4. My Crystal 55 Ramandeep S Bal 6; 5. Black Magic 53.5 Pawan Sharma 9; 6. Harmonic 53.5 Sameer K 4; 7. Into Mischief 52 V Jaiswal 5; 8. Master Cristiano 52 R Saini 2; 9. Mister Sexy 52 Shadab K 11; 10. Just Gold 50.5 Dhanu Singh 7; 11. Miss Duncan 50.5 NS Parmar 3; 12. Wild Coco 50.5 S Kamble 10.

Wild Coco 1; Harmonic 2.
5. Ilheus Plate (Cl I, rated 80 & above) -- 1100M, 4.45 pm: 1. Master Bullet 68 Sikandar Ali 12; 2. Forest Ranger 65 A Waheed 4; 3. Mister India 62.5 S Kamble 2; 4. Bayonet 58 Pawan Sharma 5; 5. Master Nadel 56.5 Irfan Ali 7; 6. Mini Cooper 56 Mohd Asif 6; 7. Gold Spark 54.5 Jai Parkash 11; 8. Sweet Water 54.5 Dilip S 8; 9. Ode To Nature 52 Shadab K 13; 10. Lucky 51.5 Sameer K 3; 11. Master Champion 51.5 Suresh K 1; 12. Lambada 50.5 R Parvesh 10; 13. Male Superior 50 Dhanu Singh 9.


Mister India 1; Master Bullet 2.
6. Homeward Bound II Plate (C1 III, rated 40-66) -- 1400M, 5.15 pm: 1. My Soul 59 S Kamble 5; 2. Attitude 58.5 Dhanu Singh 4; 3. Fast And Furious 58 Irfan Ali 3; 4. Al Sahail 55 Mohanlal 9; 5. Amity 54.5 Ramlal 1; 6. Super Select 54.5 NS Parmar 1; 7. Jashn E Jeet 54 Shadab K 2; 8. Dimple 53.5 G Shekhawat 7; 9. El Sharara 53.5 Danish Ali 6; 10. Nizbati Queen 53.5 Suresh K 10.

Super Select 1; Fast And Furious.
Day’s best: Super Select.
Double: Flashforward and Mister India.
Jackpot: 2, 3, 4, 5, 6. Mini-jackpot: 3, 4, 5, 6. Treble: 4, 5, 6.

Assembly elections 2019 | Get the latest news, views and analysis on elections in Haryana and Maharashtra on DeccanHerald.com


For election-related news in Maharashtra, click here

For election-related news in Haryana, click here

DH Newsletter Privacy Policy Get top news in your inbox daily
GET IT
Comments (+)