Karnataka dominate Sri Lanka on day one

Results: (Karnataka unless specified)
Boys: Group I: 1500M freestyle: Saurabh Sangvekar 1; Ajay A 2; M Hulangamuwa (SL) 3; T: 16:56. 67.  
200M breaststroke: T Edussuriya (SL); Akash 2; Somesh 3; T: 2:40.53.
50M backstroke: Suvan Cabraal (SL) Pranam B 2; Rakshith 3; T:  29:94S
100M butterfly: Saurabh Sangvekar 1; Suvan Cabraal (SL) 2; WKS Wickra Marachchi (SL) 3; T: 58:41S.
4X100M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka; T: 3:49.29.
400M Individual medley: Arvind M 1; Chirag BK 2; M Hula Ngamuwe (SL) 3; T: 5:03.35.     
200M freestyle: Saurabh Sangvekar 1; A Ajay 2; Suvancabraal (SL); T: 2:01.37.
50M breaststroke: Akash Rohit 1; T Edussuriya (SL); Sumesh Joshi 3; T: 33.22S.
100M backstroke: Pranam 1; Suvan Cabraal (SL) 2; Shehan Kaushalya 3; T: 1:04.46.
4X200M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2; T: 8:41.17.
Group II: 800M freestyle: Md Yaqoob Saleem 1; Suhas Y 2; R Gowtham 3; T: 9:35.92.
100M breaststroke: Likith SP 1; Akshaya Kumarajeewa 2; Nishanth S 3; T: 1:13.27.
100M butterfly: Nikhil R 1; Mohamed Muinudeen (SL) 2; Gowtham 3: T: 1:06.52.
50M backstroke: Heman Cabraal (SL) 1; Pushpanand 2; Siddharth N 3; T: 32:31.
4X100M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2: T: 4:35.27.
400M Individual medley: Pushpanand H 1; Atul Kumar 2; R Sharath 3; T: 5:25.21.
200M freestyle: Md Yaqoob Saleem 1; Akshaya 2; Suhas 3; T: 2:10.65.
100M backstroke: Nikhil R 1; Pushpanand 2; Heman Charbaal 3; T: 1:12.40.
50M breaststroke: Likith SP 1; Akshaya Kumarajeewa 2; Rajkumar Bronson 3; T: 33:73S.
4X200M freestyke relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2; T: 9:30.11.
Girls: Group I: 1500M freeestyle: Srilakshmi Gorur 1; Medha 2; Parami Ranawaka (SL) 3. T: 20:46.67.    
200M breaststroke: Divya Guruswamy 1; Srika K Raju 2; Keerthana R 3. T: 3:00.99.
100M butterfly: Sneha T 1; Tanya A 2; Ridmi Rankothge (SL) 3. T: 1:11.40.
50M backstroke: Meghanaa Sreevatsa 1; Pratima Kollali 2; Harini 3. T: 35.39S.
4x100M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2. T: 4:37.57.
400M individual medley: Divya Guruswamy 1; Srilakshmi Gorur 2; Srika K Raju 3. T: 5:51.84.
100M backstroke: Meghana Sreevatsa 1; Pratima Killali 2; Tulasi Haritsa 3. T: 1:15.41. 200M freestyle: Pratima Kollali 1; Sneha T 2; Tulasi Haritsa 3. T: 2:16.61.
50M breaststroke: Divya Guruswamy 1; Harini N 2; Keerthana R 3. T: 38.61S.
4x200M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2. T: 10:00.23.
Group II: 800M freestyle: Aishwarya Suresh 1; Damini JP 2; Mithma de Silva (SL) 3. T: 11:38.29.    
100M breaststroke: Charu Hamsini 1; Githmi Rajasinghe (SL) 2; Deeksha Ramesh 3. T: 1:25.06.
100M butterfly: Simran 1; Siya 2; Neeksha 3. T: 1:12.10.
50M backstroke: Sahithya Alva 1; Dilekha Goonewardene (SL) 2; Vishaka Bhat 3. T: 36.63S.
4x100M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2. T: 5:31.47.
200M freestyle: Siya Manjeswar 1; Malavika 2; Mrinalini Anand 3. T: 2:22.90.
100M backstroke: Sharanya V 1; Dilekha Goonewardene (SL) 2; Sahithya Alva 3. T: 1:19.15.
50M breaststroke: Charu Hamsini DN 1; Githmi Rajasinghe (SL) 2; Deeksha Ramesh 3. T: 38.78S.
4x200M freestyle relay: Karnataka 1; Sri Lanka 2. T: 10:25.31.

DH Newsletter Privacy Policy Get the top news in your inbox
GET IT
Comments (+)