False rails (width about five metres) will be in place from 1600 metres to the winning post.
1. Usha Balram gold cup div ii (rated 20-45) 1200M: 1.15 pm
1.Freedom Fighter (Monnappa) 60.5 V’eeshwaran 6
2. Visual Element (Ranjeet) 59 R Ravi 11
3. Kar O Bar (Santosh R) 57.5 P Mani 10
4. Chakravyuha Bhedak (PC Tejaswi) 56.5 B Sreekanth 9
5. Thumping Victory (V Appachu) 54.5 Jagadeesh 4
6. Spark Of Napoleon (Feroz M Khan) 54 AR Pradeep 3
7. Mystic Impact (CVGK Kishore) 53.5 Madhu Babu 5
8. Magnifique (PC Tejaswi) 53 S Mubarak 8
9. Wimbldeon Star (M Bobby) 51.5 R Vaibhav 1
10. Oblique (V Appachu) 51.5 A Tauseef 7
11. Showhorse (Ranjeet) 50.5 Krishnan 2
Chakravyuha Bhedak 1; Wimbledon Star 2; Visual Element 3.
2. Setia Teknologi cup Div ii (rated 40-65) 1400M: 1.45 pm
1. Time Flies (VS Bipin) 60.5 S Sunil 1
2. Precept (V Appachu) 58 S Ramesh 2
3. Mystic Dawn (Ganapathy) 57 Md Shoaib 4
4. Super Gold (Inayuthulla) 56 AR Pradeep 9
5. Noble Sacrifice (Vishal Yadav) 56 Gautam Raj 7
6. Thrillseeker (Nil Darashah) 55.5 Prabhakaran 5
7. Skyfleet (T Natraj) 55 Madhu Babu 6
8. Mystic Enchanters (Darashah) 53.5 S Mubarak 8
9. Dance To The Tune (Lokanath) 53.5 R Vaibhav 3
10. Youre Chilubuli (Pradeep) 53.5 Krishnan 11
11. Oceanic Wind (Lokanath) 52.5 V’eeshwaran 12
12. The Contender (Ranjeet) 51 Nassar Alam 10
Dance To The Tune 1; Mystic Dawn 2; Thrillseeker 3.
3. Hyderabd Race Club gold cup (Terms) 1400M: 2.15 pm
1.Words Of Wisdom (Britto) 56 Shoban Babu 11
2. Silver Stone (Lokanath) 56 Md Akbar 12
3. Time To Time (Monnappa) 56 S John 5
4. Magnetic Power (N’yana Gowda) 56 M Kumar 7
5. Blue Star (Nityanand) 56 N Rajesh 10
6. Will Still (KPrasanna) 56 B Sreekanth 1
7. Indian (Puttanna) 56 Jagadeesh 2
8. Eastern Summit (Mahesh) 54.5 AR Pradeep 8
9. Aparanta (Manohar) 54.5 PS Chouhan 6
10. Heartoftheocean (T Natraj) 54.5 S Mubarak 3
11. Klipspringer (Padmanabhan) 54.5 L Stephane 9
12. Star Ability (Sharavanan) 54.5 G Vijay 4
Klipspringer 1; Aparanta 2; Will Still 3.
4. Srimath Jayadevi memorial trophy (rated 25&below) 1400m: 2.45 PM
1. Awesome Fighter (Sharavanan) 62 A Velu 3
2. Born To Perform (Lokanath) 62 B Sreekanth 4
3. Star Of Stars (Md Khan) 62 AR Pradeep 2
4. Lampon (Amit Caddy) 58 Krishnan 10
5. Mr Genious (VS Bipin) 57.5 Rajesh Babu 9
6. Prince Norbert (PC Tejaswi) 57.5 Md Akbar 12
7. Passage Of Time (Rakesh) 56.5 IA Khan 11
8. Give Me The Money (M Bobby) 56 Md Shoaib 8
9. Killer Foot (Feroz M Khan) 54.5 Shanth K 1
10. Regents Park (Surender) 53 Tauseef 6
11. King Of Habashe (CVGK Kishore) 50 Rajesh Kumar 7
12. Land Of Smiles (Santosh R) 50 Gautam Raj 5
Born To Perform 1; Mr Genious 2; Star Of Stars 3.
5. Vasoo Group gold cup (rated 20-45) 2000M: 3.15 pm
1. Arabian Gold (Dhariwal) 62 L Stephane 6
2. Always On Top (Monnappa) 61.5 S John 5
3. Silver Court (Lokanath) 59 Nausad Alam 9
4. Bernica (Warren S) 57.5 B Sreekanth 7
5. Fist Of Rage (Babu Rao) 57 S Ramesh 3
6. Free Styler (Ganapathy) 56.5 Gallagher 4
7. Haggler (Eshwer) 56 Rajesh Kumar 8
8. Sweet Angel (Mahesh) 52.5 AR Pradeep 2
9. Cowboy Cal (K Prasanna) 51.5 V’eeshwara 1
Bernica 1; Arabian Gold 2; Fist Of Rage 3.
6. sardar kb ramachandra Raj urs
memorial trophy (RATED 60 AND ABOVE) 2000m: 3.45PM:
1. Raptor Force (VS Bipin) 62 S Sunil 2
2. Always For You (Monappa) 57.5 R Vaibhav 1
3. Far From Over (S Komandur) 55.5 Christopher 4
4. Danzsingh (CVGK Kishore) 53 Rajesh Kumar 6
5. Strategic Change (Padamanabhan) 52.5 B Sreekanth 5
6. Scimitar (Md A Abbas) 50.5 V’eeshwar 3
Strategic Change 1; Scimitar 2; Raptor Force 3.
7. Setia teknologi cup Div i (rated 40-65) 1400M: 4.15 pm
1. Yankee Lane (Feroze M Kha) 62.5 Shanth K 12
2. World Is Too Much (Monnappa) 62.5 Amarpreet 5
3. Fire Vault (VS Bipin) 61 Rajesh Babu 10
4. Its My Party (Amit Caddy) 59 Krishnan 9
5. The Gain (Dinesh Pujar) 59 J Paswan 1
6. Gambit (V Appachu) 59 Rajesh Kumar 2
7. The Darling Boy (Ganapathy) 58.5 Gallagher 8
8. Nermai (V Appachu) 58.5 S Ramesh 6
9. Heat Haze (Eshwer) 58 S Dashrath 4
10. Endurance (Lokanath) 58 R Vaibhav 3
11. Marcegalia (M Bobby) 57.5 IA Khan 7
12. Nishi Girl (Ranjeet) 56 Irvan Singh 11
Heat Haze 1; The Daring Boy 2; Its My Party 3.
8. Usha Balram gold cup div i (rated 20-45) 1200M: 4.45 pm
1. Del Gratia (Darashah) 62 PS Chouhan 4
2. Refuse To Bend 62 BSreekanth 3
3. Plaka (VS Bipin) 61.5 Rajesh Babu 11
4. Sunshower 61 A Velu 9
5. Chinab (Vishal Yadav) 61 Santosh K 7
6. Unique Star (Feroze M Khan) 60.5 S Ramesh 2
7. Sugar Gold (R Santosh) 60 P Mani 12
8. Enforcer (PC Tejaswi) 59 AR Pradeep 8
9. Marianella (V Appachu) 58.5 Jagadeesh 1
10.Chamacha In Chief (CVGK Kishore) 58 R Vaibhav 5
11. Prezzie (V Appachu) 52 Tauseef A 6
12. Sandalwood Star (Ranjeet) 51.5 Krishnan 10
Chinab 1; Marianella 2; Unique Star 3.
9. October plate (rated 40-65) 1600M:
5.15 pm
1. Guided Missile (Rakesh) 61 Sikander Ali 5
2. Super Surprise (Britto) 59 Shoban Babu 6
3. Mablshwar Memories (P’manabhan) 57.5 L Stephane 2
4. Cationic (Monnappa) 57 R Vaibhav 7
5. Dancerella (A M’galorkar) 56.5 S John 10
6. Sudden Magic (Puttanna) 56 AR Pradeep 3
7. Grand Warrior (VS Bipin) 55.5 S Sunil 4
8. Bella Coola (Dinesh Pujar) 55.5 J Paswan 11
9. Azita (Darashah) 54.5 PS Chouhan 8
10. Akaliki (Md A Abbas) 54 B Sreekanth 1
11. Dream Of Gold (Eshwer) 50.5 S Dashrath 9
Mablshwar Memories 1; Dancerella 2; Sudden Magic 3.
Day’s Best: Strategic Change
Double: Klipspringer and Mablshwar Memories
Jackpot: 5, 6, 7, 8, 9. I mini-jackpot: 2, 4, 6, 8. II mini-jackpot: 3, 5, 7, 9. I treble: 4, 5, 6. II treble: 7, 8, 9. Exacta pool: 7, 9.