Diamond Hunter for main event

Diamond Hunter for main event

Racing: Mysore card

There will be no false rails.
1. heggadadevanakote plate (rated 25 & below) -- 1200m: 2.30 pm
1. Screen Test (Malikarjuna)    62.5    R Vaibhav    5
2. Magnifique (PC Tejaswi)    62    B Sreekanth    9
3. Gracian (Vishal Yadav)    60.5    Tauseef A    6
4. Prettyyashyashvini (M Bobby)    59.5    S Sreekant    10
5. True Force (Dinesh Pujar)    58.5    Vijaykumar    7
6. The Rolls (Ranjeet)    58.5    H Rathod    3
7. My Musketeer (Darashah)    58    A Velu    8
8. Mr Genious (Bipin VS)    57.5    Gaurav Sapra    1
9. Spanish Crown (Feroz M Khan)    57.5    Rajesh Babu    4
10. Heartofglory (Malikarjuna)    55.5    Vaideeshwaran    2        
Spanish Crown 1; Magnifique 2; The Rolls 3.
2. somwarpet plate (terms) -- 1200m: 3.00 pm
1. Caesar (Darashah)    56    L Stephane    2
2. Own Way (CVGK Kishore)    56    M Suresh    10
3. Hurricane Ace (Monnappa)    56    S Mubarak    8
4. I Care A Damn (V Appachu)    56    Tauseef A    9
5. Stars And Stripes (Darashah)    54.5    S Sreekant    5
6. Miss International (Monnappa)    54.5    B Sreekanth    3
7. Aerial Acrobat (MP Kamath)    54.5    Milan    4
8. Seriously Perfect (MP Kamath)    54.5    Janardhan P    11
9. Gerbera (Rakesh)    54.5    S Rajesh    7
10. Fly Fantasy (Surender)    54.5    Ravinder S    6
11. Favourite (Vishal Yadav)    54.5    Melvyn    1    

Miss International 1; Caesar 2; Aerial Acrobat 3.
3. ranibennur plate (rated 25 & below) -- 1400m: 3.30 pm               
1.Atom Bomb (Rakesh)    62    Sikandar Ali    6
2. Visual Element (Ranjeet)    62    Christopher    5
3. Win Prettybaby (Monnapp)    61.5    Krishnan    4
4. Supreme Strength (Rakesh)    61    S Mubarak    10
5. Hidalgo (Ranjeet)    60.5    Mohd Ghous    2
6. Breed Apart (Vishal Yadav)    60    Kiran Rai    1
7. Wimbledon Star (M Bobby)    59    K Anil    7
8. Aspiring Seven (Bipin VS)    56.5    Gaurav Sapra    9
9. Mine Games (PC Tejaswi)    56.5    Ravinder S    3
10. Saddler (Feroz M Khan)    56    H Rathod    8
11. Star News (Monnappa)    55    Melvyn    11

Mine Games 1; Visual Element 2; Wimbledon Star 3.
4. balamuri plate (div ii) (rated 20-45) -- 1200m: 4.00 pm
1. Sunshower (Sharavanan)    60    M Suresh    1
2. Chamcha In Chief (CVGK Kishore)    59    Madhu Babu    6
3. Rain Man (CVGK Kishore)    57.5    Srinivas Rao    3
4. Noname (Bipin VS)    57    Krishnan    2
5. Secret Girl (M Bobby)    56.5    K Anil    5
6. Hidden Pleasures (Ranjeet)    56    H Rathod    4
7. Lapis Lazuli (Santosh R)    56    S Mubarak    9
8. Truthandfaith (Malikarjuna)    55    R Vaibhav    7
9. Heros Dominance (MP Kamath)    54.5    MA Milan    8

Secret Girl 1; Chamcha In Chief 2; Rain Man 3.
5. hyderabad race club gold trophy (rated 80 & above) -- 1200m: 4.30 pm
1. Diamond Hunter (Eshwer)    67    R Vaibhav    5
2. Secret Pilgrim (Eshwer)    60.5    Janardhan P    8
3. Ashkan (Darashah)    59.5    L Stephane    6
4. Hurricane Bay (CVGK Kishore)    56.5    Madhu Babu    2
5. Zanzara (PC Tejaswi)    56.5    B Sreekanth    7
6. Edmondo (V Appachu)    56.5    Tauseef A    1
7. Red Indian (M Bobby)    56    Vikas Tamang    3
8. Classical Dancer (PC Tejaswi)    55.5    Ravinder S    9
9. Youre A Legend (V Appachu)    55    Kiran Rai    4
        
Diamond Hunter 1; Secret Pilgrim 2; Ashkan 3.
6. Takshashila Plate (rated 20-45) -- 1800m: 5.00 pm
1. Easy (Bipin VS)    61.5    Krishnan    9
2. Khwaish (Rakesh)    61.5    S Rajesh    2
3. Land Of Gold (CVGK Kishore)    59    Rajesh Kumar    4
4. Royal Liason (Ranjeet)    59    Christopher    8
5. Awesome Fighter (Sharavanan)    59    R Ravi    6
6. Darling Dynamite (MP Kamath)    58.5    Milan    3
7. Mystic Star (Vishal Yadav)    58.5    Md Shoaib    5
8. Plaka (Bipin VS)    57.5    S Sreekant    11
9. Roto Rooa (MP Kamath)    56    Janardhan P    1
10. Lad Lady (Darashah)    54    L Stephane    10
11. Fast Colours (Dinesh Pujar)    53    Vijaykumar    7
                   
Lad Lady 1; Khwaish 2; Royal Liason 3.
7. balamuri plate (div I) (rated 20-45) -- 1200m: 5.30 pm
1. Chakravyuha Bhedak (PC Tejaswi)    62.5    Rabinder S    6
2. Freedom Fighter (Monnappa)    62    Md Sameer    7
3. Snap Dragon (MP Kamath)    61    Janardhan P    4
4. Nice Guy (Sharavanan)    60.5    B Mahesh    8
5. Wynn (Vishal Yadav)    60.5    Melvyn    2
6. Jugnu (V Appachu)    58.5    S Mubarak    1
7. Greek Ship (M Bobby)    58    KG Steyn    9
8. Crackerjack (Santosh R)    58    Afsar Khan    5
9. Lancashire (CVGK Kishore)    57.5    K Anil    3    

Freedom Fighter 1; Snap Dragon 2; Greek Ship 3.

Day’s best: Miss International.
Double: Lad Lady and Freedom Fighter.
Jackpot: 3, 4, 5, 6, 7. Mini-jackpot: 2, 3, 4, 6. Treble: 4, 6, 7. Exacta pool: 3, 6.

DH Newsletter Privacy Policy Get top news in your inbox daily
GET IT
Comments (+)