Polish Patriot for feature event

Racing Bangalore card

False rails, width about 3.5M, will be in place from 1600M to 1000M and 6.5M from 1000M to the winning post.
1. cape dance Plate (terms) -- 1400m: 2.00 pm
1. Everyday Sunday (Byramji)    56    M Mark    3
2. Americus (D Byramji)    56    Vivek    6
3. Sunstone (I Ghatala)    56    Suraj Narredu    5
4. Vernostonus (Lokanath)    56    B Sreekanth    2
5. Spark Of Knight (Prasanna K)    56    S John    4
6. Ideal Match (D Byramji)    54.5    Md Shafiq    7
7. Love Me Tender (Padmanabhan)    54.5    Ranjeet S    1
8. Ariana (S Attaollahi)    54.5    JG Sampson    8
        
Sunstone 1; Vernostonus 2; Ariana 3.
2. ministrella plate (rated 20-45) -- 1200m: 2.30 pm
1. A Move To Remember (Warren S)    62    Gautam Raj    3
2. Super Gold (Inayathulla)    62    J Pradeep    7
3. Price To Fame (Amit Caddy)    61    N Rajesh    1
4. Amiable Lady (S Narredu)    60.5    A Qureshi    9
5. Sparkling Cat (Lokanath)    60    G Adarsh    4
6. Admiranda (Sharat K)    59    Rajesh Babu    5
7. All Rise (Britto)    56.5    R Bharath    6
8. Ice Mint (Sharat K)    55.5    S John    2
9. Sandalwood Star (Sharat K)    55.5    Mallikarjun    8

Super Gold 1; A Move To Remember 2; Ice Mint 3.
3. chaitanya chakram trophy (terms) -- 1100m: 3.00 pm               
1. Elite Land (Ganapathy)    56    A Imran K    8
2. Star Of Desire (Hidayat K)    56     PS Chouhan    7
3. Lad Sher (I Ghatala)    56    S Selvaraj    1
4. Silver Sceptre (Mahesh)    56    Shiva Kumar    3
5. Vayomi (Puttanna)    56    Vivek    2
6. Sky Glider (A Mangalorkar)    54.5    I Chisty    6
7. Your My Life (Babu Rao)    54.5    J Pradeep    10
8. Flame Back (Neil Darashah)    54.5    B Sreekanth    4
9. Everglades (Padmanabhan)    54.5    S Chinoy    11
10. Spark Of Desire (Prasanna K)    54.5    S John    9
11. Amazing World (Warren S)    54.5    P Mani    5        
Elite Land 1; Sky Glider 2; Spark Of Desire 3.
4. DS Ranganath memorial cup (Div II) (rated 40-65) -- 1400m: 3.30 pm
1. Youre Kiss’s Due (Neil Darashah)    60    Harish    3
2. Paint Me Red (Dhariwal)    59    Md Shoaib    10
3. Cash Is King (Amit Caddy)    58.5    L Stephane    5
4. Regal Ransom (Karan S)    56    D Patel    7
5. Voodoo Moon (Md Khan)    56    Shadab K    1
6. Brunetta (I Ghatala)    56    Suraj Narredu    6
7. Sweet Timer (Puttanna)    55.5    PS Chouhan    4
8. Hidalgo (Sharat K)    54.5    S John    2
9. Mystere (S Komandur)    54    I Chisty    8
10. Devil Grandma (JS Pillay)    53    Merchant    9  
        
Mystere 1; Cash Is King 2; Brunetta 3.
5. kn chennabasappa memorial cup (rated 80 & above) -- 1600m: 4.00 pm
1. Cielo Rey (S Attaollahi)    64    Nausad Alam    3
2. Advantage Logan (I Ghatala)    63.5    Khurshad A    8
3. Timeless Treasure (Prithviraj)    62    Kiran Rai    4
4. Blink (Britto)    57.5    Suraj Narredu    6
5. Mighty Heart (Neil Darashah)    57    Ranjeet S    9
6. Equidae (N Cama)    55    Neeraj Rawal    1
7. Shotgunn (A Mangalorkar)    53    JG Sampson    7
8. Lock And Load (I Ghatala)    52.5    Vinod Shinde    2
9. Camelot (Dhariwal)    52    R Vaibhav    10
10. Phoenix Reach (Ganapathy)    52    M Ravi    11
11. Desert Rule (Byramji)    51    Vivek    5
12. Polish Patriot (Padmanabhan)    51    I Chisty    12
        
Polish Patriot 1; Shotgunn 2; Blink 3.
6. classical act plate (div I) (rated 40-65) -- 1200m: 4.30 pm
1. Fantabulous Prince (Sharat K)    62.5    Rajesh Babu    5
2. Logans Run (I Ghatala)    62.5    B Paswan    9
3. Music Forever (Dominic)    62.5    PS Chouhan    8
4. Own Voice (Ganapathy)    62.5    Md Shoaib    3
5. What A Friend (Sharat K)    62.5    S Ramesh    1
6. Enforcer (Inayathulla)    62    Vivek    6
7. Spark Of Isis (Prasanna K)    61.5    S John    7
8. Poetic (Karan S)    58    M Ravi    10
9. Milagro (Md Khan)    56.5    Chandrasekar    4
10. Born Beauty (Narayan Gowda)    56    B Sreekanth    2
11. Sunnyland (Warren S)    55    Gautam Raj    11    
               
Logans Run 1; Fantabulous Prince 2; Spark Of Isis 3.
7. ds ranganath memorial cup (div i) (rated 40-65) -- 1400m: 5.00 pm
1. Kingdomofdreams (D Byramji)    62    C Alford    9
2. The Senator (Mahesh)    62    Suraj Narredu    5
3. Time Flies (Amit Caddy)    61    L Stephane    11
4. Sweet Surrender (Nityanand)    60.5    I Chisty    4
5. The Contender (Sharat K)    60.5    Mallikarjun    6
6. Spark Of Solitaire (Prasanna K)    60    S John    1
7. Voice Of India (Sharat K)    60    S Selvaraj    2
8. Mr President (Lokanath)    58    B Sreekanth    10
9. Marie Curie (Dhariwal)    58    JG Sampson    3
10. Spark Of Jewel (Md Khan)    56    Rajesh Babu    8
11. Lester (Puttanna)    54    N Harsha    7    
        
Sweet Surrender 1; The Senator 2; Kingdomofdreams 3.
8. classical act plate (Div Ii) (rated 40-65) -- 1200m: 5.30 pm
1. Astounding Blue (I Ghatala)    62    Suraj Narredu    9
2. On A Roll (Sharat K)    59    S John    10
3. Bid For Glory (Amit Caddy)    57    L Stephane    7
4. Vayuputra (Britto)    56    Ramandeep    5
5. Zanzara (Narayana Gowda)    55.5    B Sreekanth    8
6. Panchakshari (Pradeep)    55    J Pradeep    2
7. Western Palace (Warren S)    54    Zulquar Nain    4
8. Preset (Md Khan)    53.5    N Imam    6
9. Perfect Analysis (Prithviraj)    53.5    Kiran Rai    1
10. Your Destiny (Warren S)    52.5    I Chisty    3

Bid For Glory 1; Astounding Blue 2; On A Roll 3.

Day’s Best: Bid For Glory.
Double: Elite Land and Polish Patriot.
Jackpot: 4, 5, 6, 7, 8. Mini-jackpot: 2, 4, 6, 8. Treble: 3, 5, 7. Exacta pool: 5, 6, 7, 8.

Assembly elections 2019 | Get the latest news, views and analysis on elections in Haryana and Maharashtra on DeccanHerald.com


For election-related news in Maharashtra, click here

For election-related news in Haryana, click here

DH Newsletter Privacy Policy Get top news in your inbox daily
GET IT
Comments (+)