False rails, average width of 3 metres, will be in place from 1600M to 1000M and 6 metres from 1000M to the winning post.
1. batu gantong plate (rated 00-25) -- 1400m: 1.30 pm
1. Attaturk (Sharat K) 62 Chandrasekar 7
2. Great Chieftan (Puttanna) 62 Jagadeesh 2
3. Char Chand (Samar Singh) 59 Himanshu 3
4. Zangi (Inayathulla) 59 Shoban Babu 8
5. Gracian (Md Khan) 58.5 B Sreekanth 10
6. Victoria (S Narredu) 57.5 Suraj Narredu 9
7. Trend Tracker (Byramji) 57 Md Shafiq 4
8. Two To Tango (Inayathulla) 54 Shahbuddin 6
9. Stillato (Dominic) 53 Mahendran 5
10. Mexikan Wave (Lokanath) 52 PS Chouhan 1
Great Chieftan 1; Victoria 2; Zangi 3.
2. Squanderer trohy (div ii) (terms, 3 years old) -- 1100m: 2.00 pm
1. Mojo (D Byramji) 56 C Alford 6
2. Star Achiever (Inayathulla) 56 Shoban Babu 4
3. All Rise (Neil Darashah) 56 G Vijay 1
4. Devil Grandma (A Mangalorkar) 54.5 S John 5
5. Star Gleam (Eshwer) 54.5 Gaurav Sapra 3
6. One Track Minded (Lokanath) 54.5 Suraj Narredu 9
7. Amiable Lady (S Narredu) 54.5 Jagadeesh 8
8. Harini (Puttanna) 54.5 N Harsha 7
9. Black Blossom (Samar Singh) 54.5 Himanshu 2
Devil Grandma 1; Mojo 2; One Track 3.
3. allied forces plate (div ii) (rated 20-45) -- 1200m: 2.30 pm
1. Darktan (Lokanath) 60 B Sreekanth 5
2. Pinaakini (Nityanand) 60 W Smith 1
3. Romance In The Air (Warren S) 59.5 I Chisty 9
4. She’s Big (Narayana Gowda) 59.5 S John 2
5. Vodoo Moon (Md Khan) 59 Md Shoaib 11
6. Royal Flynn (Sharat K) 59 M Suresh 4
7. Royal Zen (Sharat K) 57.5 Chandrasekar 8
8. Galvanize (Britto) 56 Mahendran 7
9. Way To Fantasy (Puttanna) 55.5 Harish 3
10. Aspiring Seven (Amit Caddy) 55 MD Praveen 6
11. Nearco Master (Samar Singh) 55 AR Mani 10
Pinaakini 1; She’s Big 2; Romance In The Air 3.
4. squanderer tropHy (div i) (terms, 3 years old) -- 1100m: 3.00 pm
1. Enduring Speed (Dominic) 56 Shoban Babu 3
2. Smart Fresh (Faraz Arshad) 56 Appu 1
3. Step In Style (Ganapathy) 56 B Prakash 10
4. Supreme Arch (Lokanath) 56 Mahendran 5
5. Spark Of Ilderim (Prasanna K) 56 S Selvaraj 8
6. Lush Lashes (A Mangalorkar) 54.5 S John 6
7. Alcestis (Pradeep) 54.5 PS Chouhan 7
8. Amazing Queen (S Attaollahi) 54.5 Suraj Narredu 4
9. Black Beauty (Samar Singh) 54.5 Md Shoaib 2
10. Game Dancer (Warren S) 54.5 I Chisty 9
Alcestis 1; Lush Lashes 2; Step In Style 3.
5. allied forces plate (Div I) (rated 20-45) -- 1200m: 3.30 pm
1.Immortal (Puttanna) 62.5 Jagadeesh 11
2. Vayuputra (Neil Darashah) 62.5 Suraj Narredu 5
3. Fantastic Flame (Karan S) 62.5 B Prakash 3
4. Monarchial (Lokanath) 61.5 B Sreekanth 1
5. Your Destiny (Warren S) 61 Gautam Raj 10
6. Glory Bound (Faraz Arshad) 60.5 Shiva Kumar 9
7. Act Of Duty (Dhariwal) 59.5 Shoban Babu 2
8. Mudeer Power (Md Khan) 59.5 Md Shoaib 6
9. Xel (Amit Caddy) 59 Shahbuddin 7
10. Tern Me On (Sharat K) 58 Chandrasekar 4
11. Trafalgar Square (Amit Caddy) 56.5 Gaurav Sapra 8
Vayuputra 1; Fantastic Flame 2; Glory Bound 3.
6. bangalore summer million (grade iII) (terms, 3 years old) -- 1600m: 4.00 pm
1. D’Artagnan (Padmanabhan) 57 W Smith 5
2. Bourbon Bay (Ganapathy) 55 B Prakash 12
3. Corbett (S Attaollahi) 55 Suraj Narredu 10
4. Semper Eadem (N Cama) 53.5 P Kamlesh 11
5. Gurujosh (A Mangalorkar) 52 S John 8
6. Fleet Indian (Babu Rao) 52 Jagadeesh 3
7. Arabian Prince (Dhariwal) 52 Gaurav Sapra 2
8. Divine Gleam (Ganapathy) 52 Vivek 6
9. Leonardo (I Ghatala) 52 Harish 7
10. Cruising (Dhariwal) 50.5 C Alford 4
11. Tanzanite (I Ghatala) 50.5 I Chisty 9
12. Systematic (Mahesh) 50.5 PS Chouhan 13
13. Gypsy Magic (Padmanabhan) 50.5 Appu 1
Corbett 1; D’Artagnan 2; Cruising 3.
7. poonawalla stud plate (div ii) (rated 60-85) -- 1400m: 4.35 pm
1. Hill Of Grace (Neil Darashah) 60 Harish 5
2. India Shining (Warren S) 59.5 Christopher 4
3. The Spartan (Padmanabhan) 58.5 W Smith 8
4. Van De Star (I Ghatala) 58.5 M Mark 9
5. Astounding Blue (I Ghatala) 58.5 B Paswan 7
6. Affirmed Crown (Ganapathy) 57.5 B Prakash 11
7. Carabinieri (Dhariwal) 57.5 Md Shoaib 6
8. Milagro (I Ghatala) 57.5 I Chisty 2
9. Lucknumberslevin (Amit Caddy) 57 PS Chouhan 3
10. Gift A Diamond (Byramji) 57 B Sreekanth 10
11. Undue (Babu Rao) 56 S Ramesh 1
Affirmed Crown 1; The Spartan 2; India Shining 3.
8. col rajkumar C Desraj Urs Memorial Cup (rated 40-65) -- 1200m: 5.10 pm
1. Little Splendour (Samar Singh) 60 T Rahul 4
2. Six Shooter (Dhariwal) 58.5 Suraj Narredu 8
3. Nox (Padmanabhan) 58 I Chisty 3
4. Talisker (Md A Abbas) 57 Christopher 2
5. Desdemona (Byramji) 56.5 C Alford 5
6. Greenbro (A Mangalorkar) 56 S John 1
7. Marianella (Warren S) 56 Raja Rao 11
-- Gris Rapide (Neil Darashah) Withdrawn
9. Coorg Honey (Tharun T) 54.5 Milan 10
10. Royal Player (Amit Caddy) 54.5 PS Chouhan 7
11. Spark Of Jewel (Prasanna K) 54.5 S Selvaraj 9
12. Atlantus (Sharat K) 52 Afsar Khan 6
Six Shooter 1; Nox 2; Talisker 3.
9. poonawalla stud plate (div i) (rated 40-85) -- 1400m: 5.45 pm
1. Flaming Lamborgini (S Narredu) 62.5 Suraj Narredu 9
2. The Contender (Byramji) 62 C Alford 6
3. Lava (Puttanna) 60.5 Jagadeesh 1
4. In The Zone (A Mangalorkar) 60 S John 4
5. Inspiring Trust (Byramji) 60 Mallikarjun 5
6. Soberano (I Ghatala) 59.5 I Chisty 2
7. Phoenix Reach (Ganapathy) 58.5 B Prakash 11
8. Classical Dancer (Lokanath) 57 B Sreekanth 8
9. My Friend Paul (Neil Darashah) 57 G Vijay 3
10. Read My Mind (Eshwer) 57 Gaurav Sapra 7
11. Sun Zone (Sharat K) 56.5 M Suresh 10
12. Royal Amber (I Ghatala) 56 Vinod Shinde 12
Phoeniz Reach 1; The Contender 2; Soberano 3.
Day’s best: Six Shooter.
Double: Devil Grandma and Alcestis.
Jackpot: 5, 6, 7, 8, 9. Mini-jackpot: 3, 5, 7, 9. I treble: 2, 4, 6. II treble: 7, 8, 9. Exacta pool: 4, 6, 8, 9.