Tanzanite for feature event

Tanzanite for feature event

Mysore card


There will be false rails of width 5.5 metres from 1600 metres to the winning post.
1. Chirapunji PLate (rated 25 & below) -- 1200m: 2.00 pm
1. Cannon Target (Girinath)    62    S Mubarak    12
2. Spread A Smile (Narayana Gowda)    60.5    B Sreekanth    10
3. Ziggy Stardust (Warren S)    60    Himanshu    8
4. Gentle Legend (Britto)    59    Raja Rao    6
5. Killer Foot (Vishal Yadav)    59    S Rajesh    2
6. Cute Angel (Sharat K)    58.5    S John    1
7. Mutual Fund (T Natraj)     57.5    Gnaneshwar    7
8. Roto Rooa (MP Kamath)    57    R Ravi    4
9. Sunlaa (Sharavanan)    54    Mallikarjun    5
10. Splendid Glory (JS Pillay)    53    Gaurav Sapra    9
11. Pancho Pete (Sharavanan)    51.5    M Suresh    3
12. Couelle (Warren S)    50    Jagdeesh    11
    
Cute Angel 1; Spread A Smile 2; Mutual Fund 3.
2. Autumn blue plate (Div II) (rated 20-45) -- 1400m: 2.30 pm
1. Buck Passer Junior (Warren S)    60    R Marshall    1
2. Estrella (CVGK Kishore)    58.5    M Suresh    7
3. Careerist (Ranjeet)    58    Mallikarjun    2
4. Way To Wealth (PC Tejaswi)    58    Shanth K    9
5. Amatol (Girinath)    57.5    J Rahul    5
6. Aqua Gladitor (T Natraj)    57.5    AR Mani    8
7. Sterlingsnip (Malikarjuna)    56    Gaurav Sapra    4
8. Shubha (Puttanna)    56    Milan    3
9. Sunday Best (S Singh)    56    Vivek    6

Way To Wealth 1; Buck Passer Junior 2; Estrella 3.
3. Autumn blue plate (Div I) (rated 20-45) -- 1400m: 3.00 pm               
1. Celtic Heroine (Karan S)    60.5    B Prakash    1
2. Jedi Knight (PC Tejaswi)    60.5    Gaurav Sapra    5
3. Veda Priya (Monnappa)    59    Gnaneshwar    6
4. Star Blue (PC Tejaswi)    59    Tauseef A    9
5. Pat On The Back (Vishal Yadav)    58    Himanshu    4
6. Voodoo Moon (Md Khan)    57.5.    B Sreekanth    7
7. Mister Trooper (Sharat K)    57.5    S John    8
8. Faction Leader (T Natraj)    57    Md Kareem    2
9. Jericho (MP Kamath)    56.5    Vijay Kumar    3
    
Celtic Heroine 1; Jedi Knight 2; Mister Trooper 3.
4. Original Vel B Ashok Kumar memorial gold cup (rated 20-45) -- 1600m: 3.30 pm
1. All Round (Vishal Yadav)    61.5    Melvyn     10
2. Royal Liason (PC Tejaswi)    58.5    Tauseef A    6
3. A Run To Remember (Warren S)     58.5    Himanshu    1
4. Superlativo (Sharat K)    58    S John    9
5. Cruise Control (Bipin VS)    56.5    Gaurav Sapra     3
6. Al Qamar (PC Tejaswi)    55.5    Shanth K    7
7. Super Spear (Narayana Gowda)    54.5    B Sreekanth    4
8. Burning Ambitions (S Narredu)    54.5    Suraj Narredu    5
9. Suave (Sharavanan)    54.5    Mallikarjun    8
10. Sunny Connexion (Warren S)    52.5    Vivek    2
         
Superlativo 1; Burning Ambitions 2; Super Spear 3.
5. WT Craig-jones memorial gold Cup (rated 40-65) -- 1400m: 4.00 pm
1. Healing Touch (Dinesh Pujar)    62    Jagadeesh    3
2. Bullish Luck (PC Tejaswi)    59.5    G Adarsh    4
3. Duckworth (Narayana Gowda)    58    Shanth K    2
4. Youre A Legend (JS Pillay)    58    B Paswan    9
5. Tanzanite (I Ghatala)    57    Suraj Narredu    6
6. Briannsta (PC Tejaswi)    57    Tauseef A    5
7. Rapido Gonzales (Dinesh Pujar)    56    J Rahul    1
8. Lotus Pond (Monnappa)    54.5    Vivek    7
9. Ho Chi Minh (Bipin VS)    54.5    Md Kareem    8

Tanzanite 1; Youre A Legend 2; Ho Chi Minh 3.
6. Delhi race club cup (terms) -- 1200m: 4.30 pm
1. Enduring Speed (Britto)     56    Shobhan Babu    4
2. Man Down Under (Dhariwal)    56    Vinod Shinde    11
3. Mighty Monarch (Md Khan)    56    Harish    12
4. Becket (Padmanabhan)    56    C Rajendra    9    5. Practical Magic (JS Pillay)    56    Gaurav Sapra    8
6. Southern King (Sharat K)    56    M Suresh    1
7. Real Magic (Darashah)    54.5    Gnaneshwar    5
8. High Gleam (Karan S)    54.5    B Prakash    3
9. Forgivenforget (MP Kamath)    54.5    S John    6
10. Chitra (Puttanna)    54.5    Milan    7
11. Black Beauty (Samar Singh)    54.5    S Rajesh    10
12. Quinnie (Surender)    54.5    P Mani    2    

Becket 1; High Gleam 2; Enduring Speed 3.
7. Niagara falls plate (rated 60 & above) -- 1200m: 5.00 pm
1. Valiant Bay (R Foley)    63.5    B Sreekanth    11
2. Spiritofexcellence (Puttanna)    60.5    Harish    8
3. Join The Party (Amit Caddy)    57.5    Gaurav Sapra    5
4. Danger Diabolic (Monnappa)    57.5    Himanshu    4
5. Sword Of Power (Rakesh)    57.5    Madhu Babu    10
6. Ansonia (Surender)    56.5    K Chethana    9
7. Laguna Blue (T Natraj)    56    Khurshad A    6
8. Hawaiian Sunrise (M Bobby)    55    Chandrasekar    3
9. Snap Dragon (MP Kamath)    55    S John    2
10. Fire Of Joy (Darashah)     53.5    G Vijay    1
11. Arabian Speed (V Appachu)    53.5    Milan    12
12. Simply Amazing (Feroz M Khan)    52.5    N Imam    7    
    
Join The Party 1; Spirit Of Excellence 2; Valiant Bay 3.
8. Lalithamahal plate (rated 40-65) -- 1600m: 5.30 pm
1. Mr Bureaucrat (Vishal Yadav)    60    Himanshu    5
2. Boston Ranger (MP Kamath)    59    S John    6
3. Demanding (Ravi Shanker)    58    Khurshad A    2
4. Noname (PC Tejaswi)    58    Tauseef A    9
5. Cartouche (Monnappa)    57.5    AR Mani    7
6. Royal Hawk (T Natraj)    55.5    Gnaneshwar    3
7. Bold Request (Bipin VS)    55    Milan    8
8. Casino Royale (Bipin VS)    54    Vijay Kumar    1
9. Our Lancer (Rakesh)    54    J Paswan    4
        
Mr Bureaucrat 1; Boston Ranger 2; Noname 3.

Day’s Best: Tanzanite.
Double: Celtic Heroine and Becket.
Jackpot: 4, 5, 6, 7, 8. Mini-jackpot: 2, 4, 5, 7. I treble: 3, 4, 5. II treble:  6, 7, 8. Exacta pool: 4, 7.